25. september 2009

 • Hlavné podujatie
  • Avion Shopping Park, Bratislava 
  • 47 vedeckých stánkov
 • Sprievodné podujatia
  • Univerzitné dni otvorených dverí v Košiciach
  • Botanická záhrada v Bratislave
  • Observatórium Astronomického ústavu SAV v Tatranskej Lomnici

Web stránka:

Futuristický elektromobil, futbal robotov, ale aj slonia pasta či chemické jojo – v piatok, 25. septembra, sme v nákupnom centre Avion v Bratislave objavovali svet vedy a ľudí, ktorí ho vytvárajú. Noc výskumníka 2009 predstavila „ľudskú“ stránku vedy a vedcov.

Na Slovensku sa hlavné podujatie projektu uskutočnilo v nákupnom centre Avion v Bratislave. Od rána až do večera (9:00 - 21:00) bolo možné osobne spoznať špičkových slovenských vedcov, vyskúšať si, z čoho pozostáva ich práca, a byť súčasťou pripravených experimentov z rôznych oblastí vedy – od spoločenských až po technické a lekárske smery. Tento rok sme pre Vás pripravili ešte zaujímavejší program ako po minulé roky. Na svoje si prišli všetky vekové a záujmové skupiny najširšej verejnosti – od najmenších, ktorí mali k dispozícii detský vedecký kútik, až po dospelých, na ktorých čakali najlepší vedci v oblastiach ako robotika, informačné technológie, lekárska veda a mnoho ďalších. Ústredným bodom podujatia bola hlavná vedecká show, ktorá sa uskutočnila od 17:00 do 19:00.

Okrem programu, ktorý počas celého dňa prebiehal v nákupnom centre Avion, sme mohli navštíviť Botanickú záhradu v Bratislave, ktorá bola otvorená do 24:00, a vo Hvezdárni v Tatranskej Lomnici sme mohli pozorovať nočnú oblohu až do rána.

Súčasťou projektu bola aj výtvarná a posterová súťaž, ktoré boli tematicky previazané s oblasťou vedy a samotným projektom. Víťazi súťaží boli počas hlavnej vedeckej show ocenení atraktívnymi cenami.

Na rozdiel od ostatných tematicky podobných podujatí, ako napríklad dni otvorených dverí, kde veda a vedci pozývajú záujemcov do svojich priestorov často s malým účinkom, podujatie má opačnú filozofiu – vedu, vedcov a ukážky vedeckých experimentov prináša medzi ľudí – na miesta, kde je zaručené veľké množstvo návštevníkov.

Organizácia SOVVA

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) je mimovládna organizácia s celoštátnou pôsobnosťou založená na podporu rozvoja výskumu a vývoja na Slovensku prostredníctvom posilňovania výskumných a vývojových kapacít, budovania vzťahov medzi akademickou a komerčnou sférou, s využitím zahraničných skúseností a kontaktov.

celé bio

Kalendár

Momentálne nie sú dostupné žiadne udalosti.

Partneri