V dňoch 9. – 13. novembra 2015 sa v Bratislave uskutoční druhý ročník Festivalu vedeckých filmov, ktorého ambíciou je profilovať sa, ako najvýznamnejší slovenský filmový festival zameraný na prezentáciu populárno-vedeckých filmov. Keďže je rok 2015 Medzinárodným rokom svetla, hlavnou témou tohto ročníka festivalu bude svetlo.

Cieľom Festivalu vedeckých filmov je poukázať na zaujímavé vedecko-populárne filmy a televízne relácie, ktoré svojim stvárnením približujú vedu širokému a rôznorodému publiku ako atraktívnu, dynamickú a neustále sa rozvíjajúcu oblasť. Festival vedeckých filmov predstavuje pútavé témy z oblasti prírodných, technických či humanitných vied, a tiež reaguje na aktuálny stav a najnovšie trendy doma, ako aj v zahraničí.

Hlavné premietanie sa uskutoční v Divadle Malá scéna STU. Novinkou tento rok bude, že premietanie sa rozšíri aj do priestorov UPeCe a do KC Dunaj. Filmy budú počas štyroch dní premietané vždy ráno o 9:00 hod. a následne večer o 19:00. Súčasťou program budú aj zaujímavé prednášky.

Program festivalu nájdete na tomto odkaze.

Zdroj

Ilustračná fotografia, zdroj: flickr.com/Ted Eytan

Organizácia SOVVA

Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA) je mimovládna organizácia s celoštátnou pôsobnosťou založená na podporu rozvoja výskumu a vývoja na Slovensku prostredníctvom posilňovania výskumných a vývojových kapacít, budovania vzťahov medzi akademickou a komerčnou sférou, s využitím zahraničných skúseností a kontaktov.

celé bio

Kalendár

Momentálne nie sú dostupné žiadne udalosti.

Partneri